modTelefon
|
modEmail
Testowy wpis na blogu

Trudno o stronę www, która nie byłaby wyposażona w powtarzalny element, obecny na zdecydowanej większości pozostałych witryn. Na stronach biznesowych znajdą się menu główne, logo, nagłówek, prezentacja oferty i to niezależnie od tego, czy jest to strona wielkiej firmy, czy trenera personalnego. Sklepy internetowe jeszcze mocniej ujęte są w pewne wizualne i funkcjonalne ramy. Poza menu, logo czy stopką musi się tu znaleźć drzewo kategorii, karta produktu, cały proces zakupowy, płatności online, etc.

 

Skoro większość elementów regularnie się powtarza, to czy konieczne jest tworzenie sprzedażowej witryny od podstaw? Zdecydowanie szybszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z gotowego szablonu. Są to sprawdzone i rozwijane zgodnie z najnowszymi trendami rozwiązania.

Za i przeciw - co wziąć pod uwagę wybierając gotowe szablony graficzne?

Shoper, Prestashop, WordPress czy Magento – zaledwie kilka silników sklepowych a każdy z nich ma gotowe do użycia templatki. Są to grafiki, które podążają za najnowocześniejszymi trendami. Właściwie dostosowane pod tę czy inną branżę. Z raportu „E-commerce 360o”1, który przygotował Shoper, jasno wynika, że nowe e-sklepy poruszają się w różnych branżach. Wprawdzie największą popularnością cieszą się sklepy z obszaru dom i ogród (26,02%), zdrowia i urody (18,48%) czy odzieży (13,49%) to inne branże zauważalnie poprawiają swoje wyniki.

Właścicielem sklepu online można w zasadzie stać się z dnia na dzień. Gotowe templatki zdecydowanie się temu przysługują. Wystarczy je zainstalować i e-sklep już jest gotowy do sprzedaży. Argumenty, jakie stoją za skorzystaniem z gotowego szablonu, wynikają ze wspomnianej szybkości pozwalającej wystartować z e-biznesem. Ale należy też zwrócić uwagę na ekonomiczność takiego rozwiązania. W stosunkowo niskiej (i jednorazowej) kwocie otrzymujemy w pełni profesjonalny, funkcjonalny, zachowujący wszelkie zasady skutecznego UX oraz zoptymalizowany (na poziomie podstawowym) pod SEO sklep internetowy.

Grafika indywidualna jako alternatywa dla rozwiązań szablonowych generuje większe koszty, co więcej, jej wdrożenie jest znacznie dłuższe. Co wynika z tego, że projekt powstaje od podstaw i musi zaangażować się w jego stworzenie właściciel sklepu. Gotowy szablon można opublikować w sieci niemal natychmiast. Różnorodność szablonów jest na tyle duża, że z powodzeniem można wybrać coś oryginalnego. Jest także możliwość zindywidualizowania wyglądu szablonu, np. modyfikując CSS (czyli kaskadowe arkusze stylów). Jest jeszcze jedna rzecz, o której warto wspomnieć. Start-up ma szansę zaistnienia w sieci w krótkim czasie, jeśli wykorzysta się gotowy szablon. Praca na promocją już trwa, a równolegle można pracować nad idealną indywidualną grafiką.

W Maxsote wszystkie szablony dostosowujemy do najnowszych wersji oprogramowania. Idą więc one w parze z aktualnymi trendami designu, co w rezultacie przekłada się na jakość samego e-sklepu. Nie inaczej działamy w przypadku grafik indywidualnych.

Szablony Shoper – popularny silnik, funkcjonalne rozwiązania

Shoper to jedna z najpopularniejszych platform sprzedażowych na polskim rynku. Wg „Raportu ecommerce w Polsce 2019”2 Shoper to trzecia po WooCommerce i Prestashop platforma obsługująca sklepy w kraju nad Wisłą. Wybór wydaje się być podyktowany racjonalnymi cenami i błyskawiczną możliwością wystartowania ze sprzedażą w sieci.

Należy też zwrócić uwagę na to, że Shoper nawet w najniższym abonamencie zapewnia integrację z porównywarkami, dostarcza API, ma podłączony blog, Google Shopping, certyfikat SSL czy zaawansowaną wyszukiwarkę. Co więcej, udostępnia też gotowe szablony graficzne RWD. Shoper nie bez powodu znajduje się w pierwszej trójce najpopularniejszych platform.

Kto skorzysta z platformy Shoper?

Gotowe szablony RWD Shoper oraz funkcjonalność, użyteczność i intuicyjność platformy pretendują ją do tego, by z powodzeniem korzystały z niej zarówno małe, jak i większe firmy, które oferują nawet kilkadziesiąt tysięcy produktów.

Poza wspomnianą funkcjonalnością czy podążającym za trendami UXem nie można jeszcze raz nie wspomnieć o tym, że szablony graficzne, Shoper udostępnia w stosunkowo szerokiej gamie. Co, nawet mimo tego, że są to grafiki nieindywidualne, daje całkiem spore możliwości dostosowania wyglądu sklepu. Dostęp do kodu front-endu też ma niemałe znaczenie. Dysponując nim, mamy możliwość zindywidualizowania nawet gotowego szablonu.

Niezależnie od tego, czy planujemy wystartować ze sprzedażą niewielkiej ilości niszowych produktów, czy skala oferty będzie szła w dziesiątki tysięcy pozycji, z powodzeniem wykorzystamy dostępne szablony graficzne. Shoper to platforma skuteczna, rozwijana i w pełni wspierająca sprzedawców online.

do góry
projekt i realizacja: Maxsote oprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl